| JaneRichardR a întrebat:

Salut TPU! De ceva vreme transpir foarte rău, când merg pe drum și când stau in pat hainele pe mine devin umede de parcă aș face baie îmbrăcat. Câteodată mai transpir fara sa fac nimic, dar de cele mai multe ori când merg pe drum sau la cel mai mic efort mă fac izvor! Care credeți că sunt cauzele, ce ar trebui sa fac? Ce metode exista pentru asta ce trucuri, sa fac acasă pentru asta ce e benefic pentru a scăpa de transpirația abundenta! Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil ai o penumonie sau o boala pulmonara, fiindca asa s-ar explica transpiratia asta.
Din pacate nu exista metode sau trucuri sa scapi de transpiratie, dar te sfatuiesc sa iei in serios aceste simptome, care prevestec probleme cu plamanii.
Mergi la medic si fa-ti o consultatie, radiografie pulmonara sau ce iti dau ei, ca nu-i de stat si ignorat boala asta.

| JaneRichardR explică (pentru Violleta2022):

Nu nu am la plămâni nimic. Mi am făcut și radiografie și nu mi-a zis că am ceva.

| JaneRichardR explică (pentru Violleta2022):

Deaia eu vreau soluții care dau randament fara a merge la doctor că momentan nu am bani de consultații. Vreau ceva benefic care funcționează acasă fără a mai merge la doctor

| Violleta2022 a răspuns (pentru JaneRichardR):

Mergi al medicul de familie sa-ti faac investigatii medicale, ca nu te poate ghicii nimeni in stele ce iti genereaza tie aceste transpiratii, putand fii orice, de la dereglari hormonale la cancere.