| gustavadevaratul a întrebat:

De curand am o problema nasoala din punctul meu de vedere. Deci, de cateva saptamani nasul meu este infundat mereu si nu pot respira si uneori imi curge sange din nas fara sa il ating / sa ii fac ceva. Ce pot face? Devine foarte enervant sa nu pot respira si eu ca tot omul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil este vorba de o sinuzita.
Mergi urgenta la medic pentru investigatii si tratament, ca sa nu apara complicatii.

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Mergi la un ORL-ist, este singurul in masura sa te diagnosticheze si sa te trateze.

| Demidol a răspuns:

Sangele iti curge fiindca s-a spart o mica vena din nas. Asta, pentru ca ai fortat respiratia, sau pentru ca infectia a afectat-o, sau...
Numai medicul orl te poate ajuta. Da, problema e "nasoala" si trebuie sa mergi urgent la medic. Altfel, se complica si nu mai scapi.

| Lilithium a răspuns:

Du-te la medic