| raduqu a întrebat:

o masina mi-a lovit catelusa care nu are nici un an! :'( dar nu a murit de cateva zile sta intinsa si mama a spus ca i-a curs mult sange din nas! acum are naul infundat si respira foarte greu! inima ii bate cam ca amea cea ce nu e prea bine deoarece la caine trebuie a bata mult mai repede decat la om! si problema este ca timp de cateva zile nu mancae nmc inainte sa o loveasca masina, i-a fost rau, dar cand isi revenise a lovit-o! nu mananca nmc i nici apa nu bea sta intina si respira foarte greu (respira pe nas, si parca ar avea nasul infundat ), cand se misca schelalaie foarte tare! ce pot sa fac? rog seriozitate!

4 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Cred ca are hemoragie interna, daca i-a curs sange pe nas, cred ca are si fracturi daca plange cand o miste. De ce nu ati dus-o la veterinar si o lasa-ti sa se chinuie? nu va e mila de ea? Duceti-va cat mai repede, ca se chinuie si o sa moara cu siguranta daca nu faceti nimic!
Doamne, cum puteti sa stati asa cu ea?

suntserios
| suntserios a răspuns:

O duci la veterinar, chinui animalul acasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te de urgenţă la veterinar până nu se agravează mai rău starea! Dacă o ţi acasă şi nu-i dai tratamentul corespunzător mai mult o s-o chinui!

| Burdetiu a răspuns:

Du-o repede la vaterinar sar pute sa aiba ceva in nas cheag de sange doctorul veterinal il scoate si poate sa aiba si ceva oase rupte daca cand o misti o doare du-o repede.