| RedMachine a întrebat:

De ieri imi este foarte rau: - Ma doare capul, ma i-a ameteala, am febra, ma dor ochii foarte tare si imi vine sa vars.

Despre ce boala credeti ca este vorba? Si cum as putea sa ma fac din nou bine. Va rog, am nevoie de ajutorul vostru urgent!
Va multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mdany a răspuns:

Nu se stie ce fel de boala e.De ce nu consulti un medic daca iti e rau? Crezi ca noi o sa stim ce boala ai? Pot fi mai multe cauze,si nu te apuca sa iei medicamente la intamplare. Poate fi o raceala, ori o muscatura de capusa, ori o alergie sau altele.

4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna,
Simptomele tale sunt cat se poate de serioase. Ar putea fi vorba de o meningita. Incearca sa ajungi la medic in viitorul apropiat. Multa sanatate! http://www.i-medic.ro/boli/meningita

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu putem şti despre ce boală este vorba; poate ai o simplă răceală, sau te simţi aşa din cauza lipsei de calciu din organism.
Trebuie să mergi la un medic, ca să afle diagnosticul şi să-ţi dea tratament.
Sănătate!

| miki_4604 a răspuns:

Simptome de raceala!,ai fost la strand? Ai stat in curent? Ai si o anemie,tinerii se confrunta cu astfel de stari din aceasta cauza, ai nevoie de calciu si cordiceps, vezi www.tiens-romania.ro.Produsele sunt naturale fara efecte adverse, garantat.Eu le-am consumat si m-am simtit f.bine.

| AlegoRRRia a răspuns:

Nu se stie snca poate o fi vreo boala sau pur si simplu o gripa inofensiva