| anca_8880 a întrebat:

Neata! am nevoie urgent de ajutorul vostru.la o prietena ii este km rau adica o doare gatul, face febra ii este frig, zice ca ii bate tare inima.ce ar putea fi? si ce sa faca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa se duca la doctor, asta nu se discuta pe internet, iar daca esti chiar asa de ingrijorata cred ca deja v-ati fi intors de la doc

| anca_8880 explică (pentru anonim_4396):

Problema e ca aici in sat la mine nu este doctor ..si nu am cu ce sa ajung la spital..deaia va intreb pe voi

| anonim_4396 a răspuns (pentru anca_8880):

Oh, imi pare rau atunci.

| anca_8880 explică (pentru anonim_4396):

Multu...mi-ati fost de"mare" ajutor

| OmulCareStieCeFace a răspuns (pentru anca_8880):

Pai daca suni la 112 vine ambulanta pana acolo la voi

| TiffanyღBJ a răspuns:

Mai ales daca are bacul maine trebuie sa mearga la medic acum. Probabil ca are o raceala f puternica, febra + frig inseamna frison. Tot febra e de vina si pentru faptul ca simte ca ii bate inima tare. Pana maine o sa ii fie probabil si mai rau daca sta asa si nu ia nimic si nu o sa poata merge la examen, asa ca sa mearga acum la medic.

| OmulCareStieCeFace a răspuns:

Oricum ori ce ai face du-te da du-te urgent la doctor si eu am patin asta si am lesinat nu astepta suna la 112 rapid

| anca_8880 explică (pentru OmulCareStieCeFace):

Si pana la urma ce o fost?

| anca_8880 explică (pentru OmulCareStieCeFace):

Problema e ca maine are bacu...si e cam greu asa.sad

| OmulCareStieCeFace a răspuns (pentru anca_8880):

Nu conteaza du-te rapid eu eram sa mor din cauza asta