| Madalinka a întrebat:

Salut, TPU. De la o vreme amețesc destul de des, mai ales dupa ce stau mult timp fără să mă mișc (de ex. dacă citesc sau mă uit la televizor), iar când cântam la cor și stăteam mult timp în picioare mi se făcea rău și eram foarte palidă. Din ce cauză poate să mi se întâmple toate astea și ce aș putea face ca să mă simt mai bine? Mersi, dau fundă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DrLolo a răspuns:

Poate ca esti prea obosita sau ai anemie ia vitamine si calciu si bea multa apa sa te hidratezi si stai intinsa in pat si manca multe fructe

3 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Lipsa de calciu

| Fatamuntilor a răspuns:

E posibil sa ai circulatie periferica deficitara, o amnemie sau astenie
Mergi la medicul de familie si cere un set de analize, vei afla cauza sigura.

| SimonaCristina a răspuns:

Poti fi anemica, deshidratata, poti avea hipovinaminoze, spasmofile, spondiloza...Consulta un pediatru, doar el iti va da cel mai bun sfat medical. sanatate!