| Adrian_Costin_1999 a întrebat:

De la un timp simt o jena la testiculul drept. E prea mult spus o durere. Simt jena aceea doar cand merg dezbracat si practic atinge de picior. La pipait nu se simte nimic si nici nu pare inflamat. Tin sa mentionez ca acesta este mult mai aplecat decat celalalt. Ce poate fi? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| aXy99 a răspuns:

Esti sigur ca nu se simte nimic cand atingi? Niste vene "in plus"? Simptomele descrise de tine seamana cu cele ale varicocelului. Este o dilatare venoasa la nivelul testiculului. De regula e la stangul, dar poate fi si la dreptul. Poate sa fie intr-un stadiu incipient.