| anonim_4396 a întrebat:

de mâine încep sa mă duc cu bieleta distante mai mari, cam câte calorii ard mergând pe bicicleta în general?

Și mai vreau sa va întreb : trei felii de pâine neagra cu 3 felii de sunca de pui peste si o branzoaica sunt destul de mult pentru o zi? Cam câte calorii sunt acestea impreuna ( am văzut la branzoaica ca una e 214 calorii) dar de sandwich-uri ce ziceți? Am făcut astăzi niște sport, am alergat vreo 2.7 km bicicleta și puțin cardio seara acesta. Mulțumesc penorul atenția acordata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

1. cate grade are rampa pe care vei merge cu bicicleta? 2. cate grade are anta cborata? 3 care este ungimea rampei? 4. care este lungimea pentii? 5 ere este raportul de demultiplicare, in rampa? 6. de ate ori pedalezi la coborarea pentii? 7. care este distanta metrica dintre sa si axul pedalier? 8. care este unghiul P.M.E. la dedalare? 9. are este unghiul P.M.I. la pedalare?