| mihneapopa222 a întrebat:

de o luna tot simt furnicături in spate pe partea stânga si tot imi pocneste tare coloana din 5 in 5 min. Stau drept si dimineața cateodata mai fac exercitii cand ma mai doare spatele. Cum pot scapa de problema asta? Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Renunta pentru o perioada la exercitii, dar sa mergi la medicul de familie, trebuie sa previi osteoporoza ( problema trebuie sa fie jos, de la bazin sau alta boala care macina oasele! Ar trebui facute analizele de sange, urina si scaune pentru a afla un diagnostic corect!

3 răspunsuri:
| EmYyYEmilian a răspuns:

Mai lasa tigarile

| mihneapopa222 explică (pentru EmYyYEmilian):

Ha ha ce amuzant, nu fumez

| AlexandruSimionescu a răspuns:

O vizita la doctor, sa elimini niste cauze prin CT, RMN cu interpretarile respectivilor. Daca nu ai nimic si totul se datoreaza cresterii, considera o viata activa de genul: http://www.reikido.ro/arte-martiale-pentru-copii-bucuresti/