| No0oName a întrebat:

Am o problema de azi dimineața, la un interval cam de 10-15 minute simt niște furnicături la plămân în partea stânga, menționez ca nu ma doare zona respectiva și nu tușesc, ce as putea? avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Dormi stramb si pe o singura parte. Se depolarizeaza nervii din cauza unor obstructii - pat tare, perna tare, pozitie proasta. Plamanii in sine nu dor nici cand ai cancer! Cel mai probabil e pleura sau muschii intercostali.

| No0oName explică (pentru Lucian_Magnus_1980):

Crezi ca fumatul ar fi o cauza?

2 răspunsuri:
| Kirra21 a răspuns:

Du-te la doctor.Ai putea avea o raceala puternica sau o viroza. Mai bine te duci de acum decat sa se agraveze. fa-ti o radiografie. Poate fi si de la fumat (daca fumezi)