| PkMc a întrebat:

De o vreme bun am o durere apasatoare in zona soldului, mai exact la osul femural. Daca stau mai mult de 5 minute fara sa fac ceva miscare incepe sa ma doara... si am acuma am un tic de ajuns de enervant incercand sa misc piciorul in cat sa "trozneasca oasele" si asta ma doare si mai dare tare pe moment dar imi alina durerea pe o anumita perioada. Ce pot face? De la ce poate sa fie aceasta durere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Cere imediat un control medical de specialitate la medicul de familie.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu-i a buna! Du-te la un medic ortoped --- poate fi o consecinta a cazaturii pe spate de acum cateva luni.

| PkMc explică (pentru alessia5158):

Am avut aceasta problema si acuma cativa ani 5 si ceva si a trecut de la sine. Acuma nu stiu de ce a revenit. La acea cazatura am suferit doar o inflamatie daca spun bine pe la mijlocul spatelui decic nu a afectat acea zona. O sa vizitez un medic...

| cristimihailov a răspuns:

Desi seamana ca o problema cu coloana vertebrala, e mai bine sa mergi la medicul de familie si el te va indruma unde trebuie.