| SuntMidu a întrebat:

Salut! In urma cu câteva ore m-a apucat o durere intensa de picioare, mai mult la picioru drept. E o durere chiar in interiorul lui, parca ar fi osul, și e foarte apăsătoare. Am mai avut zile când m-a durut așa, însă nu ma doare tot timpul, doar in unele zile undeva la 2-3 săptămâni. La frig începe sa ma doară și mai tare.Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ar putea fii o criza de sciatica, unde nervul sciatic este inflamat fiindca stai intr-o pozitie proasta mai mult decat trebuie.

Imbraca-te mai bine, pune caldura la spate, acolo de unde incepe durerea si controleaza-ti pozitia cand stai pe scaun.

Asigura-te ca te ridici de pe scaun dupa fiecare ora, macar 5 minute ca sa iti intinzi picioarele si rasucesti spatele.
Sunt multe exercitii de sciatica pe internet, vezi-le!

| dullcat a răspuns:

Buna.Ar fi intelept sa mergi la medic pentru a afla cu exactitate ce e.