| anonim_4396 a întrebat:

De vreo 2-3 saptamani, am langa mușchiul gâtului sternocleidomastoidian o umflătură, care se simte numai la atingere.Am fost la medicul de familie si a zis ca am o venă sucita parca, dar nu prea am incredere(mi-a dat o crema sa dau pe zona aceea). Este de mărimea unui sâmbure de seminţă de floarea soarelui si il pot deplasa putin.Tin sa mentionez ca acum nu mai ma doare, dar parca se simte la fel si nici nu ma doare.Ma durut in primele zile si m-am lovit acolo mai de mult iar acum din joca la scoala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ChristianKalman a răspuns:

Bună! Este cel mai probabil vorba de ganglionii umflați. Uite aici mai multe detalii: http://www.csid.ro/......r-4877847/
Sănătate!

1 răspuns: