| Thesinger1 a întrebat:

De vreo 3 saptamani in coace am observat o neregula la sfarcul drept.Acum 3 saptamani am jucat un fotbal si am primit un cot in sfarc, din greseala.Atunci m-a usturat putin si m-a durut.Iar acum observ ca am o umflatura acolo.Simt o bila, biluta acolo.Cum fac sfarcul sa-mi revina la normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Thesinger1 explică (pentru pbsolver):

Sunt baiat si nu vad ce legatuara are lovitura mea cu ce mi-ai dat tu.

| pbsolver a răspuns (pentru Thesinger1):

Ce varsta ai?

| Thesinger1 explică (pentru pbsolver):

| Thesinger1 explică:

Ce?
Sunt baiat!

| Thesinger1 explică:

Sunt sigur ca nu am cancer sa san.

| Thesinger1 explică:

Am facut cautari pe net si sunt peste 20 de copii care au piatra.
Nu e cancer.Nimeni din familia mea nu a avut cancer.

| Thesinger1 explică:

Femeie,eu nu sunt papagal.Am sa merg la medic si scap de ciudati ca tine care cred ca am cancer.

| pbsolver a răspuns (pentru Thesinger1):

Nu ai cancer. treci prin perioada de pubertate, e normal prin ceea ce treci. vorbeste cu parintii tai sa-ti explice ce-i aia pubertate. iti creste putin pieptul (in timp se face la loc), iti apare par prin locurile pe unde nu aveai, vise umede, etc. intreaba-ti parintii: ce-i aia pubertate si cum se manifesta?

| Thesinger1 explică (pentru pbsolver):

laughing
Crezi ca nu stiu de parul pubian, nevoia de ggmm, etc?
laughing
Eu spuneam ca am primit o lovitura la sfarc si acum mi s-a umflat sfarcul.
Intrebarea este:in cat timp imi va reveni la normal?

| pbsolver a răspuns (pentru Thesinger1):

Raspunsul este: DU-TE LA DOCTOR!

| Thesinger1 explică (pentru pbsolver):

Asta si intentionez.happy