Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU
De vreo 6 luni simt o bila (mica) dureroasa in spatele sfarcului drept, in momentul in care pipai se simte acea biluta, dar doare foarte tare, sunt adolescent, sex masculin si nu stie deocamdata nimeni asta! Din ce cauza ar putea fi? Si cum pot scapa de ea fara ajutorul medicului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Nu se poate fara medic.Este un nodul a carui natura n-o cunoaste nimeni din descrierea ta pe TPU.Medicul stabileste daca nodulul se va retrage sau este nevoie de un tratament.Deschide-ti inima si spune-le parintilor ca sa te poata ajuta.Mergi cu incredere la medicul de familie.Va sti sa te dirijeze la un specialist.Nu neglija.

7 răspunsuri:
| andreigroza19 a răspuns:

Se numeste maturizare...

| Nova21 a răspuns:

Este un nodul, mergi la un medic cat mai repede.

| lovee2015 a răspuns:

Se numeste gynecomastia, iti vor creste sani ca la femei iar singura solutie este operatia.

| BildeilleR a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic si acela iti va spune ce trebuie sa faci.

| k33lth a răspuns:

Nu e nici un nod, sau ceva grav laughing. Te maturizezi doar si ti se dezvolta pieptul.

| Gavris_Paul_1997 a răspuns:

Du-te la medic, nu te prosti!

E normal si eu am avut te maturizezi.