| Nirvanaaa a întrebat:

De vreo două săptămâni am o durere destul de suparatoare imediat sub rotula (spre partea interioara a piciorului).Se amplifica atunci cand merg repede sau efectuez o săritură. Ar fi cazul sa merg la medicul specialist sau poate trece cu cateva antiinflamatoare? Multumesc anticipat happy!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Treaem24 a răspuns:

Medic cel mai bine

| teo530 a răspuns:

Du-te la medic, antiinflamatoarele n-au ce-ţi face.

| anonimg a răspuns:

Medic zic și eu. Pentru că problema trebuie văzută mai înainte de orice tratament.
Oricum, ferește piciorul de orice efort care produce durerea. Evită durerea, dar și aerul rece la genunchi.
Fără fundă!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da