| XxAndreiMasterxX a întrebat:

de zi de pe la ora 10:00 ma doare piciorul adica mai jos de genunchi aproape de incheieturi si un pic chiar pe ele jos pe incheieturi cum sa dai spre talpa dar numai ca in fata nu in spate cand il ridic si vreau sam erg doar accea zona precizez ma doare in zona mai jos de genunchi cum asi avea cv la muschi ce ar putea fi? si talpa imi sta in jos cand ridic picioru dar pot merge cu ea. si simt cum ar fi blocat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai facut o luxatie. poti sa mergi la farmacie sa intrebi daca nu vrei sa mergi la doctor. si se poate sa iti dea un unguent, cu care sa masezi. nu am inteles foarte bine ce te doare, daca e numai la incheietura poate fi reumatism, daca e muschiul poate fi o febra musculara... te rog sa mergi la un specialist ceva, un farmacist, un dotor etc, ei stiu cei mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca trebuie sa mergi la doctor. nu vreau sa te sperii, insa fratele meu avea cam aceleasi simptome ca tine inainte sa afle ca are infectie la os. Se poate sa nu fie chiar asta, dar trebuie sa mergi, faci o radiografie, si apoi sa iei tratament, poate sa fie ceva mult mai serios, si sa ajungi la operatie. stai acum in week/end acasa si daca se inrautateste si faci febra sau alte simptome, mergi de urgenta la un doctor. Pana luni insa maseaza zona cu un unguent ceva, pune varza acolo, cum imi spunea mie bunica, si nu mai juca fotbal big grin. si poate ai prin casa un calmant, ceva, sa iei sa nu te mai doara asa de tare. Sanatate!

| XxAndreiMasterxX explică:

Am putin mai sus de incheietura

| XxAndreiMasterxX explică:

Nuu ma doare decat cand merg in rest merge bleg mane(cum ar veni) in rest nu am probleme