| anonim_4396 a întrebat:

Deci am dintii de jos ingramaditi adica ii am unu peste altul si azi mi-a fost scoasa o masea de jos

Intrebarea mea este O sa-mi se aseze drepti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Dintii pot fi aliniati doar cu ajutorul unu aparat dentar. Mai multe detalii aici: http://www.i-medic.ro/......ntice-fixe

4 răspunsuri:
| drk a răspuns:

Medicul specialist ortodont este singurul care-ti poate rezolva problema. Aceste afectiuni nu se rezolva de la sine, niciodata. Cel putin nu corect. Te costa ceva, dar merita!

| claudiucop a răspuns:

Ai nevoie de aparat dentar. iar in locul gol de unde ai scos maseaua ai nevoie de alt dinte.altfel dintii au tendinta sa se apropeie sa inchida golul ala! succes

| CSID a răspuns:

Ca sa devina aliniati, dintii tai au nevoie de ajutor de la medicul ortodont, fiindca acest nu se intampla de la sine. Ei se mai spatiaza usor pe masura ce cresti, dar nu suficient, "muscatura" nu este corecta si pot aparea multe probleme, in timp, nu numai de ordin estetic.

| AlexMercer a răspuns:

Da, se vor aseza la locul lor, insa va dura mai mult timp (o luna, doua sau trei) am patit si eu asa si mi s-au asezat la loc. (poti sa te duci la dentist ca sa ti indrepte dar o sa te coste bani si o sa doara putin, asa ca cel mai bine este sa astepti! Succes!