| Armaghedon7 a întrebat:

Deci:am fost la plaja acum o luna si ceva vreo 3-4-5 zile la rand... fara crema protectoare si m-am bronzat in prima zi, in a doua zi iar(seara m-am cojit pe umeri)apoi m-am bronzat si pe pielea care se cojise, si sa cojit si ea la randul ei si acum problema este ca sunt roz pe umeri rolling on the floor in fine a trecut cam mult timp si nu sa regenerat pielea acolo sunt tot roz(spre rosu, rosiatic asa)ce pot sa fac? nu ma ustura nu nimic.
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Nu faci nimic. daca ai aloe vera da-te cu ea. fiindca accelereaza procesul de cojire...dar prea multe nu ai ce face, daca nu te ustura!
...tu esti bine.eu m-am cojit vreo 2 saptamani.si am stat numai o zii la soare!
.cei drept am stat 10 ore...

1 răspuns:
| aigi1 a răspuns:

Cred ca ai putea incerca o crema cu aloe vera sau sastepti ca derma sa produca melanina adica culoarea sanatate