| augusta a întrebat:

Raspuns urgent! Acum o luna m-am bronzat pe spate si pe umeri rau de tot, incat m-am ars. Nu am folosit nici o crema de protectie nici inainte, nici dupa. Mi s-a cojit in 3 zile toata pielea dar mi-am ars din nou si pielea proaspat regenerata pe ambii umeri si s-a cojit din nou. Partea cea mai dureroasa este ca de 3 saptamani am ramas cu mancarimi insuportabile pe umeri, ma scarpin pana imi da sangele de 4-5 ori pe zi, ce sa fac, cu ce sa dau ca nu mai suport, bani de doctor nici atat, nu ma pot duce la dermatolog, ce ma sfatuiti sa folosesc? Astept raspunsuri concrete de la cunoscatori sau persoane care au patit la fel

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| stweety10 a răspuns:

Nu trebuia sa stai atat de mult timp cu mancarimile astea. Eu zic sa faci tot posibilul sa mergi la dermatolog, este foarte important. Daca nu, mergi la farmacie, spune`le lor ce ai, poate iti vor da o crema, ceva. In cazul asta nu cred ca cineva de pe aici iti poate spune ceva concret, numai un medic dermatolog. Asa ca te sfatuiesc sa mergi mai bine la doctor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost eu saptamana asta la un dermatolog si consultul a costat 40 de ron. Cred ca macar atata iti poti permite.

| andy678 a răspuns:

Buna!
Si eu am avut problema asta. stii ce trebuia sa faci cand veneai de la plaja? trebuia sa-ti dai cu sana pe pielea bronzata sau arsa si totul trecea. acum nu cred ca mai are rost, dar totusi incearca!
Sanatate! 1