| Legend123 a întrebat:

deci eu cam de 2 luni am inceput sa fac mai mult sport. sa alerg, sa fac exercitii etc. dar cam de o saptamana dupa ce fac 5-10 minute de sport. incep sa fiu ametit si sa am o stare de greata. imi vine sa vomit (pana acum o saptamana nu aveam aceste simptome). ce credeti ca am? sa fac sport cu mai multe ore dupa ce mananc? eu fac cam dupa o ora - 2 dupa ce mananc. oare sa fie de la asta? voi ce credeti? thinking ce sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vl4dimir a răspuns:

Este bine cum procedezi, deoarece miscarea este buna chiar si dupa ce ai luat masa. Asa este si recomandarea specialistilor. Parerea mea este ca nu ai nimic. Probabil depui mai mult efort ca inainte, probabil ai mai pus ceva kg sau ai slabit, iar organismul are nevoie de timp pentru a se acomoda si a-si aduce muschii la capacitatile de care are nevoie.

3 răspunsuri:
| SuntSpeşăl a răspuns:

Cel mai bine ar fi să mergi la un doctor.

| anadana23 a răspuns:

Pai eu cred ca esti racit.Este doar o coincidenta.Ai tras aer de undeva si ai racit.Din cauza ca faci efort iti este rau, ametesti... Sper ca te-am ajutat

| Legend123 explică (pentru anadana23):

Ma doare si in piept. un pic mai jos de gat cand respir mai tare