| Daniel235 a întrebat:

Deci eu intr-o saptamana sau 2 saptamani, trebuie sa ma duc la Alba Iulia sa sustin probele fizice si proba psihologica pentru admiterea la liceul militar de la Craiova. Problema este ca am la piciorul drept mi s-a iritat degetul cel mai mic, si nu prea pot sa merg, cum sa imi revin in cel mai rapid mod posibil? Ca la proba fizica nu o sa pot sa alerg! Va rog ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Pe cat posibil lasa acea iritatie la aer insa ai grija sa nu te murdaresti sau sa o lovesti iar si evita papucii care ti-au provocat acea iritatie (banuiesc ca e vorba de niste papuci). Nu o acoperii cu toate pansamentele pentru ca se vindeca mai greu, in 2 saptamani ar trebui sa fii ca nou daca renunti la acei papuci.

| Daniel235 explică (pentru CuriousStuff):

Acum am alta problema laughing Deci la genunchi mai jos de rotula, e un os, si ma doare osul ala cand imi fortez piciorul, ce sa fac?

| CuriousStuff a răspuns (pentru Daniel235):

Daca nu te-ai lovit, o scurta perioada de repaus ar trebui sa te faca bine, eu zic ca cel mai probabil problemele astea au aparut din cauza ca esti stresat cu acele probe si acum ai impresia ca toate te dor.

| Daniel235 explică:

Am trecut pana la urma big grin