| ChiOooo a întrebat:

Liceul militar din Alba Iulia este pe profile? care sunt probele fizice! ce medie trebuie minima pentru a intra

1 răspuns:
| giulia890 a răspuns:

Profilul esta mate-info
-trebuie sa parcurgi 1000m in max 4 minute
-un traseu utilitar aplicativ(acesta consta in:
saritura de pe loc, aruncare cu mingi la poarta, tractiuni(5 la baieti si flotari la fete; nu stiu exact cate),sarituri pe numere,barna, capra, taras 1-2m,salom cu mingi medicinale in maini si la sfarsit 25m sprint)acest traseu trebuie sa il termini in 1:30min.
si media minima parca trebuia sa fie peste 9
Oricum,poti merge la Recrutari, la biroul de informatii, si acolo iti da o fisa cu toate probele pe care trebuie sa le faci.Bafta