| Ionut113123 a întrebat:

Buna, vreau sa va intreb daca m-am operat acum 7 luni de apendicita si pe fisa de iesire scrie ca n-am voie sa fac efort fizic timp de un an, pot sa joc fotbal acum dupa 7 luni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca acolo scrie ca nu ai voie un an, tu ce crezi? Esti mai destept ca medicul?

| Violleta2022 a răspuns:

Cum 1 an are 12 luni, poti sa faci si tu scaderea si sa vezi ca, mai ai de asteptat 5 luni!

| Ionut113123 explică (pentru Violleta2022):

Ce se intampla daca am jucat 20 de minute fotbal?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ionut113123):

POate ti se rupe operatia, poate sunt alte complicatii in interior...
Dar intrebarea asta trebuie pusa chirurgului care te-a operat, nu noua!

| sierra1 a răspuns:

Dacă-l joci fără efort, e ok

| Elena9328 a răspuns:

Nu ai voie!

| Fedaskyn a răspuns:

Daca vrei sa joci fotbal in timpul tau liber nu este indicat, dar poți, adică nu te oprește nimeni, dar repet că nu este indicat

Daca vrei sa practici fotbalul in cadrul unui club sportiv nu prea cred că o să poți

| Ionut113123 explică:

Se intampla ceva daca am jucat fotbal cu prieteni 20 de minute? nu ma doare operatia.