| r00t1ng a întrebat:

Salut TPU. Deci simt ca mor, nu mai pot dormi noptile mereu adorm la 5-6 dimineata nu ma pot culca ca un om normal la 22, 23 simt ca mor in somn, ca imi scap limba pe gat nu stiu ce am. atipesc putin apoi tresar din somn... chiar nu stiu ce tot am

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| CIaudiu a răspuns:

Pai si daca contientizezi ca situatia ta nu este una normala, de ce stai sa intrebi pe net pe o comunitate in loc sa mergi la medicul de familie ca sa iti faca o consultatie mai detaliata si eventual sa iti faca o trimitere catre un centru specializat pe problema ta?

| r00t1ng explică (pentru CIaudiu):

Mie frica sa merg la spital, la ce este in ziua de azi...

| CIaudiu a răspuns (pentru r00t1ng):

Fa un efort si du-te. Daca ajungi la spitalizare, clar ai ceva grav de care nu poti sa mai astepti fara sa-i faci nimic. Dar asta in cel mai rau caz. Deci s-ar putea doar sa iti faca o consultatie in urma careia sa iti faca o reteta de cateva medicamente.

| Catrice a răspuns:

Nașpa,e cazul de psihiatru.

| r00t1ng explică (pentru Catrice):

Adica? De ce

| salieri84 a răspuns (pentru r00t1ng):

Pentru ca suferi de paranoia. Nu ti-e clar, ca trebuie sa mergi urgent la medic?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Faci mișcare ziua? Efort de orice fel? Consumi mult zahar? Bei cafea, energizante?

| Axattys a răspuns:

Dacă nu ai muncă, obosește-te in timpul zilei cu ceva sau nu dormi 24 de ore si apoi bea un ceai pentru somn sau pastile ceva.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vizitează un psihiatru, ai o problema psihica. Cu cât amani cu atât mai greu va fi de tratat.