| superpissy40 a întrebat:

Buna TPU. Stiu ca o sa va para o intrebare penibila, dar nu mai stiu ce sa mai fac si chiar am nevoie de ajutor. De cateva seri nu prea mai pot dormi cum trebuie, mama mea tuseste si exact in momentul in care sa atipesc ea parca atunci tuseste mai tare si tresar si nu mai reusesc sa adorm. Ea se trateaza cu un sirop impotriva tusei(si inainte avea probleme cu tusea, dar nu ca acum). Nu vreau sa se inteleaga ca si cum o judec, eu o inteleg perfect, dar simt ca nu ma pot odihni cum trebuie. Am incercat sa inchid usa la camera, si ea la fel, intr-adevar nu se mai aude chiar asa tare, dar tot tresar cand tuseste. Ce sa fac in situatia asta? Si va rog, fara comentarii care nu isi au rostul, chiar simt nevoia de niste ajutor. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosește antifoane/dopuri de urechi:

https://www.centralstore.ro/......e-howard-l

Eu folosesc de 2 ani iar de atunci nu mai am probleme cu zgomotele din timpul nopții sau zilei. :)

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"o intrebare penibila ...nu prea mai pot dormi cum trebuie, mama mea tuseste si exact in momentul in care sa atipesc...Ce sa fac in situatia asta?"

ai situațiile:
- nu mai tușește
- te muți
- se mută

somn ușor

pese - de acord cu tine!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să aștepți până adormi.

| J0B0MAT a răspuns:

Te muți. Sau te împuști ceva.
Saaau îți schimbi mentalitatea asta penibilă, dar asta e mai greu.