| Zdog a întrebat:

din luna mai m-am apucat de exercitii pentru a slabi si a face 6 pack ( eu eram deja slab doar ca aveam o burta foarte mare din cauza stilului meu prost de viata). Toata vara am facut exercitii pentru abdomen+ cardio+dieta, initial mancam 1200 de calorii pe zi si traptat am marit numarul acestora pana am ajuns la 1600. Acum, la sfarsitul lunii august am ajuns de la 72 de kg la 64 doar ca am slabit in alte zone extrem de mult ( picioarele mele arata ca doua scobitoare, la fata m-am tras foarte mult)... burta s-a mai retras dar este acolo..la fel si love handles-urile.Ce sa mananc ca sa ma ingras sanatos la loc ( sa ma ingras la fata,picioare,maini, etc..nu la burtica happy )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Problema la tine consta in următorul fapt: muncești mult, dar nu cum trebuie.
Consuma alimente HIPERcalorice. Simplul fapt ca slăbești se datorează ca ai o alimentație proasta, HIPOcalorică. Corpul tău, nu poate rezista exercițiilor pe care le faci. Așa ca, apelează la o metodă pentru a echivala energia pierdută - canibalism.

De asemenea, încearcă sa faci exerciții grele, dar încet! Nu te grăbi. Asta e cheia masei musculare. Dacă faci Exercițiile doar ca sa fie făcute, e degeaba.

Concluzia e următoarea: exerciții și alimentație haotice, care nu respecta niciun standard.

1 răspuns:
| Polinco a răspuns:

Pai la picioare as face exercitii pentru muschii picioarelor pentru a depune masa musculara, cu cat pui mai multa masa musculara cu atat muschi de la picioare se fac mari si nu arata ca si niste "scobitoare", uite asa: https://imgur.com/a/FCzLWQg

La maini, incearca sa faci niste flotari(aici antrenezi tricepsul si pectorali), sau tractiuni(aici antrenezi bicepsul si spatele).

La fara, nu stiu, mai mananca si tu mai mult?