| KzO a întrebat:

sunt baiat, am 13 ani. In ultimul timp am facut burtica si vreau sa scap de ea. Eu nu ma ingras uniform eu ma ingras doar la burta si este foarte enervant si daca imi puteti da o modalitate de a slabi dar nu sa cumpar medicamente naturiste ca eu nu am incredere in ele. Daca puteti sa imi recomandati altfel de solutii sau exercitii si daca imi recomandati un anumit tip de exercitii va rog sugeratimi si un numar de exercitii.

Răspuns Câştigător
| MirceaGuita a răspuns:

Fa abdomene multe exercitii fizice
http://www.youtube.com/watch?v=RqvZSbxrNDk

| Cosmin86 a răspuns (pentru MirceaGuita):

Cu abdomene multe NU scapa de burta, doar isi tonifica musculatura

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu poti sa arzi grasimea doar in zona abdomenului, grasimea se arde uniform.
Cele mai bune exercitii pentru asta sunt cele CARDIO ( alergat, inot, bicicleta ).
Vezi sa ai o alimentatie bogata in proteine si saraca in carbohidrati si grasimi.