| anonim_4396 a întrebat:

din pacate am descoperit ca am varicocel crying, imi este foarte frica de operatie.sad, sunt terminat, de ce mie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie frica, nu este o operatie grea. Gandeste-te ca daca nu te operezi, sansele tale sa procreezi sunt extrem de mici. Varicocelul e adesea insotit de oligo sau azoospermie.

| John321 a răspuns (pentru Abh):

Nu mai minți lumea, varicocelul nu e însorit de oligo sau azoospermie

caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.drnechifor.ro/Dr_Nechifor_WebSite/Varicocel.html
acum medinina este avansata, cu ani in urma (peste 25) a facut fratele meu.
O zi frumoasa sa ai:)

| Azµre a răspuns:

Simplu te duci te operezi și trece.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Nu este o operatie grea!
Nu ai alta solutie, te duci si te operezi, ai scapat!
Te pup!