| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU.
Doresc sa pun o intrebare.
Intrebarea mea este in cate zile se vindeca buza taiata... a fost cusuta cu copci si rana e destul de adanca si daca se poate pune dinti in timpul vindecarii?
E vorba de o cazatura puternica care a rezultat o taietura grozava la buza si lipsa a 2 dinti.
Va rog raspuns concret

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Pentru tine este într-adevăr important timpul de vindecare, pentru că îl dorești cât mai repede. Eu spun să te bucuri de faptul că se vindecă, și să nu te mai gândești la timp.
Sănătate!