| anonim_4396 a întrebat:

In cat timp se vindeca o taietura la deget destul de adanca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Depinde de fiecare organism în parte.Eu când era să-mi tai degetul de tot cu cutter-ul(m-am belit zdravăn până la os) mi-a trebuit două săptămâni să mă refac.Bine nici nu-s rău de carne, în sensul că nu mă infectez, etc așa repede.
Depinde și dacă ai diabet. Dacă ai diabet atunci recuperarea e mult mai lentă.
Oricum, din câte am înțeles nu e cazul tău ca te-ai recuperat rapid lucru foarte bun.

| RAY a răspuns:

Depinde de organismul tau si daca ai diabet

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Exact de asta intreb. Mama mereu e panicata si crede ca am diabet pentru ca mananc multe dulciuri. M-am taiat acum 3 zile la deget si mi-a curs sange a amortit etc si acum nu mai am NIMIC, parca nici nu a fost
Inseamna ca sunt ff sanatoasa?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca te ai vindecat, nu de la dulciuri ai diabet si de la pancreas, si eu manc la cate am mancat ma mir cum de nu am murit inca

| zăGhost a răspuns:

O saptamana. Depinde si daca o tii pansata, daca pui pudra pe ea, etc.

| DominikCampbell a răspuns:

Depinde de organism.