| Nicknamenone02 a întrebat:

e adevărat ca (,) consumul in exces de cola duce la impotență?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Iti raspund si eu practice exact la fel ca si ''acum 16 minute | Lioana ''. Nu imi vine a crede ca ar putea afecta macar chiar si partial potenta, insa in mod absolut sigur afecteaza si dupa un anumit timp distruge in mod iremediabil FICATUL. In urma cu 1 an si ceva am participat la inhumarea unui nepot care a ramas efectiv FARA FICAT. Aviz si altor consumatori de CocaCola. Multa sanatate!

| relian a răspuns:

NU este adevarat, sunt povesti populare.Lipsa erectiei are alte cauze, unele cunoscute, dar cele mai multe necunoscute, nu se cunoaste cine sau ce sunt implicati in procesul asta.dar se cunoaste efectul, ce anme se intampla atunci cand are loc o erectie.Ca urmare la ora asta s-a rezolvat problema in felul asta.Cand o sa s e cunoasca cine este implicat si cum anume functioneaza atunci probabil o sa se rezolve si mai bine.Ca urmare lipsa erectiei nu mai este ceva atat de grav in ziua de azi,se rezolva prin acele pilule care fac ce trebuie sa faca cei implicati in acest proces numit erectie.
Deci coca cola n-are a face cu erectia.Ce anume zaharu, apa, cofeina si caramelu, astea opresc erectia?laughing Daca era asa atunci toti am fi fost impotenti laughing care e ala care nu consuma zahar, sau apa sau cafea, ori caramel.Dar na radio santu functioneaza f binelaughing

| Nicknamenone02 explică (pentru relian):

Multumesc de răspuns eu beau des cola si un prieten m-a spus ca de la consum devii impotent si m-am panicat

| Lioana a răspuns:

Nu stiu daca duce la impotenta dar sigur distruge ficatul.
Fa urmatorul experiment: pune un ficat de pui in cola si vezi ce se intampla.

| HazelEyes77 a răspuns:

La cat efecte nocive are mai ales pe termen lung nu m ar mira sa duca indirect si la asta.

| Ether a răspuns:

Nu e adevarat deloc. Ce e adevarat e ca consumul in exces iti dauneaza sanatatii in special daca bei multa vreme. Consecintele pot sa fie: ingrasare, colesterol ridicat, hiperactivitate, diabet in cazuri mai grave etc. Desigur, in mod indirect poate sa duca si la scaderea libidoului. De exemplu, daca bei mult risti sa se deterioreze sanatatea si atunci si din punct de vedere sexual va fi mai rau.

| Randomuser2000 a răspuns:

Da, iti striveste burta organu