| anonim_4396 a întrebat:

Ce duce la impotenta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Impotenta are de obicei o cauza organica, ca o afectiune, un traumatism sau efecte adverse ale unor medicamente. Orice tip de afectiune care afecteaza circulatia sanguina la nivelul penisului, are potentialul de a produce impotenta. Incidenta impotentei creste cu varsta: 5% dintre barbatii de aproximativ 40 de ani si 15-25% dintre barbatii de 65 de ani au impotenta. Totusi, nu este o parte inevitabila a procesului de imbatranire.
Mai multe pe: http://www.sfatulmedicului.ro/......otenta_729
Numai bine!:)

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AntiNoobs a răspuns:

Tinutul laptop-ului pe genunchi!

| danyboy02 a răspuns:

Diabetul,unele medicamente pentru hipertensiune,antidepresive, betablocantele, diureticele, ateroscleroza, sau unele afectiuni neurologice toate acestea pot provoca impotenta, important e ca poti pune capat disfunctiilor erectile si poti prelua controlul asupra potentei http://www.tratament-impotenta.org

| Florynutzu999 a răspuns:

Sexul de la varste fragede si masturbarea pot duce la ipotenta

| vlad255 a răspuns (pentru Florynutzu999):

Masturbarile dese?