| Veron0hq a întrebat:

eu am o pereche de zebre australiene si au depus oua. Azi unul dintre ele a cazut si l-am pus la loc cu un servet. Asta inseamna ca puiul a murit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu s-a lovit cu capul de ceva, nu a murit.
Glumesc!
Probabil că puiul(embrionul) nici nu era format.
Doar daca oul s-a spart si a curs albusul din el poti spune ca „a murit".

5 răspunsuri:
| IrinaMihaela15 a răspuns:

Depinde cat de matur e. Poti ori sa încerci sa i canti sa vezi daca ciripeste inapoi (daca e mai dezvotlat), ori sa l pui la lumina unei lămpi (cum ar fi becul de la telefon) sa vezi daca ii mai bate inima

| sherlock621074 a răspuns:

Pune-i o oglinda la cioc ca sa vezi daca lasa abur, daca lasa e inca viu

| IrinaMihaela15 a răspuns (pentru sherlock621074):

Se refera la ou ca a cazut, cum sa i puna o oglindă la ou sa vada daca respira?

| Veron0hq explică:

Pai gen puiul e inca in ou