| Ēđı a întrebat:

Salut TPU.
Eu de 1 an (am 14 ani) ma simt fara vlaga, fara chef de viata, as dormi tot timpul, mi-e lene si sa citesc ce pot sa am, m-am plictisit de tot. Ce pot avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce să ai? Lene.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ori este din cauza caldurii ori ai diabet de dormi nonstop, mergi la medicul de familie fa ti analizele de sange sa vezi ce ai.

| Violleta2022 a răspuns:

Lene si trandaveala... ce altceva ai putea avea?
dar la joaca pe maidan, de ce nu iesi?
sa bati mingea cu copii...

| CleanHeart a răspuns:

Vai pai la 14 ani zburam cu rolele, mă dădeam cu bicicleta, băteam mingea cu prietenii, cum se poate așa ceva happy du te pe afara și distrează-te, citește, scrie-i la o fata, bafta

Răspuns utilizator avertizat
| Ilovedinero a răspuns:

Efectiv când ești adolescent apare monotonia asta a drq.Nu ai nimic pur și simplu încearcă sa găsești lucruri noi de făcut, disciplineaza-te și apuca-te de un sport, încearcă poate sa gătești sau sa ieși la alergat noaptea( e amuzant, fac asta uneori)

| Smmo a răspuns:

Lenea este boala grea, dar daca vrei, scapi. Cu cat actionezi mai repede, cu atat mai bine. Nu o lasa sa te puna la pamant.
Asigura-te ca esti sanatos. Ia niste vitamine, mananca alimente care contin B-uri, vorbeste cu medicul de familie despre starea asta, fa-ti niste analize de sange.
Gaseste-ti un hobby, ceva care sa te intereseze, sa te antreneze, plimba-te, iesi cu prietenii. Nu uita totusi ca te asteapta niste examene, vezi cum faci sa si inveti.
Moleseala si lipsa chefului de viata se mai poate ameliora si mergand la biserica. Mergi la masluri, molifte, liturghii.