| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Ce trebuie sa mananc sa nu ma ingras? / Sa tin regim.
Gen, carne fiarta, caroti fierti etc.
Dau funda! SI sa-mi spune-ti dimineata ce sa mananc, dupa-amiaza, si seara sa-mi spune-ti ce sa mananc. Si cam, in cate zile slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| eusebiumunteanu a răspuns:

Ori ce sfat de la un om simplu fara profesie de nutritionist (gen: mananca aia la ora aia, caci la mine a functionat) este cu tot respectul TAMPIT si iti poate face rau, daca vrei cu adevarat o metoda de slabit cauta un nutritionist, caci el va sti ca fiecare organism reactioneaza in felul sau la fiecare dieta si va concepe special o reteta unica doar pentru tine ce va da roade 99% sigur. Multe persoane gresesc prn faptul ca din auzite incearca un anume medicament sau o anume nutritie si risca ori sa se ingrase ori posibile boli. In viata ce este legat de nutritie, nu e ca la medicamente, iei un paracetamol pentru orice! O zi buna!

| VladHd a răspuns:

Acum tu poti tine si regim dar depinde si de organismul tau degeaba ti regim daca tot o sa te ingrasi depinde mult si de felul cum iti este organismul