| AlexBest13 a întrebat:

.. existe o modalitate de scapa de alunite fara interventie cirugicala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Nu exista alta modalitate.

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Din ceea ce stiu eu, daca pui seva de rostopasca peste alunite, se poate ca ele sa scada. Eu am incercat, dar nu am fost prea consecvent si de aceea nu am ajuns la un rezultat concret.

| Azµre a răspuns:

Nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.
Alunitele ori le scoti prin interventie chirurgicala, ori le lasi in pace.
Nu trebuie incerci tot felul de leacuri babesti, alte metode sau sa le bazai/zgarii/rupi pentru ca sunt sensibile, si se pot canceriza.