| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreo modalitate de a scapa de alunitele de pe fata? De alunite in general...

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Laser (pentru cele mici)
Excizie (se iaie pielea din jurul alunitei si se coase pielea, se aplica pentru cele mari)
Cauterizare

La medic bineinteles, nu cred ca ai fi inconstient sa incerci sa iti scoti o alunita acasa. Ai idee cat de periculos e?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De alunite poti scapa doar la un centru de operatii estetice, dar nu-i recomandat din cauza riscului masiv de cancer, daca sunt atinse sau eliminate.

| Andreeush a răspuns:

Doar chirurgical.