| TheCostumeCat a întrebat:

Salut, TPU. Ieri am mâncat un sandwich care era probabil stricat(a stat mai multe ore în căldură) plus că în ultima vreme am ținut o dietă de îngrășat (bazată pe chestii naturale: banane, lapte, oua), fiind ușor subponderal. Astă noapte am făcut temperatură 38.4, diaree și vomitat(puțin de dimineață) și astăzi mă simt destul de rău și încă fac din când în cand diaree, temperatura a scăzut la 37.7. ținând cont de situația actuală aș putea să am șanse să am COVID?(am ieșit de 3-4 ori afară de când a început starea de alertă cu 3-4 prieteni, iar de sandwich nu știu dacă era stricat. Țin să menționez că am o imunitate foarte slabă în mod natural și sunt foarte susceptibil la răceli.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Foarte posibil sa fii facut o toxiinfectie alimentara daca sandvisul a fost ALTERAT.
Evita grasimile cateva zile, bea apa si ceai de menta, consuma orez cu morcovi fierti, paine prajita, supa, branzica slaba, banane.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu trebuia sa fie stricat ci doar faptul ca a stat mult la caldura. Probabil o indigestie.

| sierra1 a răspuns:

"aș putea să am șanse să am COVID?" - pe scurt, da, ai șanse. Așteaptă incă vreo 2-3 zile și dacă e cazul, la medic!

| WhiteLife a răspuns:

Trimite pe cineva din familie la farmacie sa ia un Furazolidon (sau sa-ti recomande ceva pentru simptomele astea). Daca te simti mai bine in 2-3 zile, inseamna ca e toxinfectie alimentara, daca nu se intampla nimic, clar nu e o infectie digestiva.