Întrebare recomandată | Kyubii a întrebat:

Mi s-a daramat o bucata de cladire in cap si din instinct mi-am pus mainile si mi-a lovit mana dreapta. Toata partea superioara este julita. Mana nu e este rupta pot s-o misc normal, iar rana mi se cicatrizeaza in urma ungerii cu o crema. Problema mea e ca am mana umflata si tot stau cu gheata, dar nu se dezumfla. Ce as putea face? Din cauza umflaturii nu pot sa strang bine pumnul ca ma tine si ma doare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti-a cazut o bucata de tencuială. Daca iti cadea o bucata de cladire nu mai postai aici.Erai intr-o garsoniera cu usa deasupra.Si cu mainile pe piept.Mergi la un medic.

| Fatamuntilor a răspuns:

Poti merge la spital sa faci o radrigrafie, poate e fisurat un os.
Daca ai avut martori, am impresia ca poti cere daune de la propietatii cladirii.

| dannyel86 a răspuns:

Instinctul tau de autoaparare te-a salvat. Daca bucata de tencuiala iti cadea in cap, azi poate nu mai erai pe TPU. Daca folosesti o crema nerecomandata de medic, ar fi bine sa consulti un specialist, pentru a evita posibilele infectii si pentru a primi tratament adecvat.

| Lawliet14 a răspuns:

Eu m-as fi dus la urgente.