| anonim_4396 a întrebat:

Ieri noaptea am inceput sa ma simt si sa respir greu. De azi dimineata ma arde nasul cand respir si imi curge ceva lichid din nas. Lichidul e chior, e ca si apa. Am racit? Sau e ceva grav? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este raceala, oiti ia 1 saptamana sa treaca, trebuie sa treci prin tot procesul... oboseala, dureri de cap, nasul si ochii incep sa curga, mai intai apos, mai tarziu se ingroasa si mucusul...
De obicei se sta in casa la caldura, cu supa calda si ceai cald, se doarme mult ca sa te vindeci mai repede si iei paracetamol doar daca ai dureri de cap.

| CuriousStuff a răspuns (pentru Violleta2022):

De ce paracetamol sa-si strice ficatul cand exista nurofen/ibuprofen?
In rest, bun raspuns.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Racit cobza!
Stai la caldura, bea ceai cald si ia un paracetamol la 8ore.

| Alex007xD a răspuns (pentru Violleta2022):

Mersi, dar chestia e grava? Nu ma simt rau deloc, nici slabit, sunt plin de putere.

| Liviumoisiuc583 a răspuns:

Nu ai problema grava ai doar racit un pic asa mi s-a intamplat si mie