| anonim_4396 a întrebat:

imi poate spune si mie va rog cineva daca fumatul de scortisoara(BATOANE) dauneaza astept raspunsuri serioase cu argumentare si daca da ce afecteaza. Nu inteleg ce ar putea afecta daca nu contine nicotina, gudron, cianuri, monoxid de carbon, hartie etc.As dori sa stiu ce afecteaza. PS:NU AM SIMTIT NIMIC SPECIAL CI DOAR ACEL GUST DULCE DE SCORTISOARA, SI AM TRAS SI PE GURA SI IN PIEPT. Vreau sa mentionez ca scortisoara am fumato normal fara iarba si alte prostii hartii etc, am ars pur si simplu scoarta(lemnu) fara alte adaosuri si am tras din ea. Dau funda +vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Gudroanele rezulta prin arderea materiei orgaice (sunt practic particule mici de scrum). Astea sunt cele mai toxice in orice tigare si in lemnul ars de scortisoara.

| Justmed a răspuns:

De fapt dauneaza.ori ce inhalezi, plamanii tai vor suferi

| benny a răspuns:

Sincer, nu am auzit asa ceva, dar daca ai incercat si nu ai patit nimic mult noroc in continuare laughing

| Aesir a răspuns:

Orice fum este daunator pentru plamani, indiferent de provenienta lui.

| trafikantu a răspuns:

Am gasit asta pe net:

Reach for a cinnamon stick and put it in your mouth as you would a cigarette. The taste is pleasant. (Don't light it though!)

INHALE on the cinnamon stick DEEPLY just as if you were smoking. In fact, part of the reason people find smoking to be relaxing IS because they always take deep breaths when they smoke.

Now, a big EXHALE!

After your cinnamon stick, drink a big glass of cold water. Repeat as often as necessary.

deci e bun, nu dauneaza.

| inimadeciocolata a răspuns:

Da.dauneaza foarte mult orice tigare cu orice gust. sper sa ai incredere in mine si iti urez mult noroc!