| Gabriel_Ionut_2000 a întrebat:

imi puteti spune si mine ce ar trebui sa mananc pentru a slabi si ce fel de >exercitii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 112333444 a răspuns:

Salut prietene. Cea mai eficientă metodă pentru a slăbi este să faci sport în fiecare zi, în principal alergare cât mai multă și mers cu bicicleta (dacă ai bicicletă). Încearcă să mai reduci și din mese, dacă tu iei 3 mese/zi fă în așa fel încât să renunți la una dintre ele și să mănânci cât mai sănătos (fructe, legume, carne albă: pui, pește) și fără prăjeli, grăsimi sau fastfood... Uite, dacă vrei, poți să-ncepi chiar de mâine să-ți stabilești un program și să-ți alegi o oră la care să ieși pe afară și să-ncepi să alergi. Fă asta în fiecare zi, chiar dacă la început ți se va părea greu din cauză că nu ești obișnuit cu sportul, dar dacă vei alerga zilnic timp de o săptămână, la un moment dat organusmul tău se va obișnui cu mișcarea și nu-ți va mai fi greu să alergi. La început încearcă să alergi 20-30 de minute timp de câteva zile, iar apoi încearcă să mărești timpul de alergare, până vei începe să transpiri și vei avea senzația că ești epuizat. Prin transpirație vei arde toate grăsimile depozitate pe corp și abdomenul și celelalte zone ce sunt acoperite cu grăsime vor începe să se tonifice/întărească. Astea vor fi primele rezultate cam după o lună dacă te ții de treabă și vei alerga în fiecare zi, 1-2 ore.
Succes happy

4 răspunsuri:
| NameInUse a răspuns:

Https://www.youtube.com/user/Angelfitnesss

Gasesti aici tot ce trebuie.

| JoleneSth20 a răspuns:

O alimentaţie săracă în calorii, multe fructe și legume. Combină-le cum vrei, așa va fi mai diversificat.
Acum că e și frumos afară, ar fi recomandat să ieși seara la alergat. Începe ușor, apoi treptat mărește timpul. Nu e bine să începi deodată toate aceste schimbări. Cu răbdare vor veni și rezultatele, ideea e să nu te oprești.
Mult succes și ai grijă la sănătate!

| gardianuf a răspuns:

Stiu un secret dar sa nu mai zici la nimeni, repet la nimeni!
Incearca aer sa mananci, in 2 zile maxim se vad rezultatele, nu uita aerwinking si nu mai zii la nimeni ca daca se afla il vor vinde si pe ala la farmacii laughing

| Nick_Cata_1994 a răspuns:

Salut! Am fost și eu grăsuț 1. 63cm 72 kg și am slăbit.
Ce am făcut? E simplu.
Am mâncat doar o masă pe zi adică un bol de salată amestecată cu bucățele de pui și pâine prăjită cu multă lămâie.
Cât despre sport pot să spun că am exagerat dar am pus și niște masă musculară.
Caută la passion4profession pe Youtube exerciții HIIT și bodyweight only.
Fă-le de două ori pe zi dacă vrei rezultate.