| Allysa0130 a întrebat:

!
Imi Spune-ti si mie cateva metode de albit dintii? big grin
Dau Funda. happy
Multumesc! kiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| COOLboY a răspuns:

Sfaturile mele pentru albirea dintilor:

1. Spalate des pe dinti (minim de 2 ori pe zi)

2. Dupa ce mananci, curata-te cu periuta (fara pasta) sau cu ata dentara. (asa nu vei avea mancare pe/intre dinti si nu vei avea carii)

3. Poti folosi apa de gura Colgate White si nu mai stiu ce (eu am folosit-o si dupa o saptamana au fost cu o nuanta mai albi)

4*. Daca vrei poti sa te dai putin si cu pudra.

FuNdOI? big grinbig grinbig grin

Sper ca te-am ajutat!

COOLboY

| Bybyutzzzz a răspuns:

Poti sa te speli cu bicarbonat de sodiu, cred, mai citeste pe google, sigur gasesti ceva

| TheSilent a răspuns:

Pai in afara de un tratament la dentist si frecvenatarea spalatului pe dinti...dai cu niste bicarbonat de sodiu big grinbig grinbig grin stai linistita nu ti se intampla ceva nu e toxic sau ceva de genuwinking

| xxlAndreealxx a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ceri parerea unui stomatolog, el stie cel mai bine si un simplu sfat nu te costa nimc happy

| Valentynaaa a răspuns:

Buna! ..Eu am incercat un tratament naturist. Tratament cu infuzie de menta. Peste 4-5 frunze de menta (izma) se toarna 100 ml de apa fierbinte (imediat dupa ce a clocotit) si se acopera vasul respectiv cu un capac cat mai etans. Se lasa jumatate de ora dupa care respectiva solutie se va folosi dupa spalarea pe dinti, clatindu-se gura de trei ori pe zi dupa fiecare masa. :* Funda?

| deeutsik a răspuns:

Spala-te cu sare finawinking

| floritzuca a răspuns:

Te speli cu bicarbonat de sodiu...e bun. daca nu, du-te la dentist si fa-ti tratamente. sper ca te-am ajutat