| Elena567223 a întrebat:

In cat timp se vindeca o rana de impuscatura (glonț) (in zona abdomenului care a trecut si prin spate? Dar una in picior?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Depinde de... pacientwinking

| IIIshaneIII a răspuns:

Bai copii fata se refera la alt tip de glont la unul,, biologic,,

| venividivici2017 a răspuns:

Ce intrebare, silly sa spun...depinde de distanta,tipul de glont, calibru, organe afectate, plagi samd.Ti-ai pus cumva intrebarea, de cate secunde esti in viata?!

| Elena567223 explică (pentru venividivici2017):

laughing) dragut raspuns.
Daca vrei poti modela tu un caz particular ca sa-mi dai ca exemplu daca ai timp.

| venividivici2017 a răspuns (pentru Elena567223):

Nu multumesc, sunt un baiat cuminte?

| Miu_Stefan_1999 a răspuns:

Depinde de organismul fiecarui om