| anonim_4396 a întrebat:

În fiecare dimineață mă trezesc cu pete roșii pe mâini și pe picioare, niciodată în zone acoperite de haine. Dacă dorm într-o bluză, voi avea doar pe picioare a doua zi, iar dacă dorm în tricou, voi avea în ambele locuri, ceea ce mă face să deduc că nu e vorba de o problemă de sănătate, ci mai degrabă sunt mușcături.
De obicei sunt mai mult pete în porțiuni unele lângă altele, seamănă la prima vedere cu mușcăturile de țânțar, doar că mai mici, nu se umflă dar prezintă o mâncărime groaznică, de la care îți vine greu să nu te scarpini.
M-am uitat pe saltea, în pe piele în caz că sunt purici, ploșnițe, acarieni, ceva de genul, dar nu am văzut nimic suspect. Noaptea în general parcă simt cum acele mușcături se înmulțesc.
Aveți idee de la ce ar putea veni mușcăturile astea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Schimba lenjeria de pe pat cu lenjerie din alt material. Sau nu este clatita bine dupa spalare.

| AnonimMareMareMare a răspuns:

Ori esti alergic la materialul pe care dormi sau la substanta cu care speli lenjeriile, ori sunt prin pernă bagati adanc, prin pat si nu ii vezi, same ***. Totusi, incearca sa schimbi lenjeria si sa o speli cu altceva. daca tot apar, ai pleosnite