| anonim_4396 a întrebat:

In jurul glandului am multe bubutie mici si albe care seamana cu PPP...
Sunt normale? (am 15 ani)
Este masturbarea o cauza pentru aparitia acestora?
Am vorbit cu tata si mi-a zis ca aproape toti barbatii le au.
Vor disparea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te referi la papule? daca da, da, sunt normale. Nu-ti mai trec nici o data, dar nu e o boala, sau sa fie din cauza igienei.
Unii oameni sunt mai dotati ca altii, si din cate citeam, papulele alea, in timpul sexului, e ca si cum ai folosi un prezervativ cu striatii big grin stimulezi mai bine laughing

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.

| Donsavas a răspuns:

Nu te mai masturba asa des! Papulele nu au legătură însă masturbarea in exces este dăunătoare unui organism in creștere.