| wadafac a întrebat:

In primul rand,cam care ar fi pretul unui consult endocrinologic? Acum sa va spun de ce.Fac sala si in zona superioara a pieptului e doar muschi dar in zona inferioara,mai exact in zona sfarcului,e ca un fel de grasime, iar la cald sfarcurile sunt umflate si la rece sunt normale., dar de cele mai multe ori sunt umflate.Am citit pe internet si am dat de dereglare hormonala.dar mi-e frica sa nu cumva sa fie o ginecomastie.Cum am zis ca fac sala, nu se observa foarte tare, dar se observa indeajuns sa ma indispuna pe mine cand imi dau tricoul jos la strand..sau in alte locuri...Ce credeti ca ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| piticelm a răspuns:

Pai costa in jur de 100 de lei, depinde la cine te duci. Daca te duci la endocrinolog, iti dau un sfat, sa nu iei vreun hormon.Iar daca te va consulta, iti va da sa faci niste analize pentru hormoni si cam atat.Mai bine previi, decat sa tratezi.Toate cele bune!