| andreimortan a întrebat:

am 19 ani, 1.84 inaltime si 88 kg.Am un corp destul de atletic dar in zona pieptului am grasime care arata destul de urat.Am facut sala, mi-am mai conturat muschi, cand am fost mic am fost destul de gras si de atunci am grasime pe piept.Nu stiu daca ii adipomastie sau ginecomastie.Va rog ajutati-ma cu un sfat cum as putea scapa de acea grasime, arata urat cand port tricou.va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| NonEinstein a răspuns:

Avand in vedere ca erai gras cand erai mic, posibil sa nu fi slabit sanatos ci brusc! Si atunci normal rămana niste dezavantaje sa zic asa, operatia este o optiune si sa nu mai zic ca singura.

| andreimortan explică (pentru NonEinstein):

Pai am slabit cand mam inaltat, am crescut in inaltime brusc, in rest grasime pe burta si piept tot timpu am avut, numa amu ma deranjeaza vizual

| NonEinstein a răspuns (pentru andreimortan):

Poate ai o deficienta sau un delegrare, cel mai bine ar fi sa te examineze un medic dermatolog ca sa iti zica exact, ca eu din scris nu prea pot sa imi dau seama si, trebuie facute analize.