| SSis a întrebat:

in primul rand, poate ati auzit sau nu este epidemie de Rubeola, am cateva intrebari daca imi puteti rasunde, acum patru zile a aparut prima eruptie am stat in casa timp de 4 zile astazi se face a 5a am iesit si afara sa zic 2 ore petele mi-au disparut de pe corp, gat, de abia se mai cunosc 2-3 pete pe maini dar trec si alea, se intampla ceva daca am iesit afara? mai mult de 2-3 ore asta doar o zi in rest 3 le-am stat in casa doctorul mi-a spus sa stau 7 zile in casa eu am stat de abia 4 daca ies afara sa imi continui activitatea de zi cu zi? si apropo peste patru zile va trebui sa ma vad si cu niste amici inca mai pot fi contagios?happy PS : repet doar 4 zile am stat in casa cap coada! astazi se face a 5a zi si ma gandeam sa ies afara dar nu stiu daca se intampla ceva, sau daca imi va trece mai greu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Contagios va fi, insa nu vor mai aparea complicatii daca iesi afara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca ti-au disparut petele poate sa fie contagios. Dupa cele 7 zile prescrise de medic nu cred ca o sa fie probleme.